Jakie meble na taras? Drewniane czy metalowe?

Twój ogród jest już oazą spokoju, ale brakuje w nim miejsca na solidy wypoczynek, czy przestrzeni na spędzenie czasu z gośćmi i rodziną? Stoisz przed wyborem mebli i nie wiesz już sam, na jakie się zdecydować? Drewniane, czy metalowe - które będą lepsze?

Czytaj dalej


Metalowe łóżka dla dzieci – pomysł na oryginalny i solidny mebel do pokoju dziecięcego

Metalowe łóżka na nowo wracają do łask. Nic dziwnego – to ciekawy i praktyczny pomysł do dziecięcej sypialni. Metalowe meble dla dzieci wyróżnia trwałość, stabilność i niepowtarzalne wzornictwo.

Czytaj dalej


Jakie meble ogrodowe wybrać? Sprawdź z nami

W sezonie ważnym elementem małej architektury ogrodu stają się meble. To one umilają nam czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi w przydomowym ogrodzie. Możemy wyróżnić trzy rodzaje. Jakie wybrać, żeby nie żałować?

Czytaj dalej


Łóżko z baldachimem. Wady i zalety tego rozwiązania

Baldachim nad łóżkiem to marzenie nie tylko małych dziewczynek, ale również tych trochę starszych. Jest synonimem ponadczasowej klasyki i królewskiej elegancji. Nadaje przestrzeni sypialnianej nieodpartego uroku, nastrojowości i intymnego klimatu. Współcześnie odchodzi się od baldachimów w postaci ciężkich kotar na rzecz bardziej minimalistycznych kompozycji. W ten sposób koncept łóżka z baldachimem zyskał na uniwersalności. Zastanawiasz się, czy łóżko z baldachimem będzie odpowiednie? Sprawdź, jakie są wady i zalety tego rozwiązania. Czytaj dalej


Jak zaaranżować sypialnię z łóżkiem kutym?

Sypialnia to jedno z najbardziej intymnych pomieszczeń w domu, zaspokajających potrzebę prywatności i pozwalających na relaks i odpoczynek. W przeciwieństwie do pomieszczeń ogólnodostępnych, urządzając sypialnię nie trzeba mieć na uwadze wszystkich domowników i można kierować się indywidualnymi upodobaniami. To małe królestwo, którego sercem jest niewątpliwie łóżko, najczęściej zajmujące centralne miejsce pomieszczenia. Powinno być dostatecznie szerokie, maksymalnie wygodne i korespondujące z estetyką wnętrza. Niesłabnącą popularnością cieszą się metalowe łóżka kute, które wyróżnia ponadczasowa elegancka i wyjątkowa trwałość. Do jakiej stylistyki wnętrza będą pasować? Czytaj dalej


Łóżko dla seniora. Czyli jakie?

Osoby starsze często mają problemy z poruszaniem się. Czasami jest to skutkiem przeżytych lat i wyczerpania organizmu, innym razem przebytych chorób. Dla wielu seniorów dużym wyzwaniem jest nawet wstanie z łóżka, lub zmiana pozycji na nim na wygodniejszą. Bliscy staruszka nie zawsze czuwają przy łóżku, aby mogli mu pomóc. Dlatego część rodzin decyduje się na zakup specjalnego łóżka dla ukochanej babci czy dziadka, dzięki któremu mogą oni samodzielnie, lecz bezpiecznie na nim się poruszać.

Czytaj dalej